header photo

مجلس، دوباره به لایحه CFT رای مثبت دادند.

مجلس، دوباره به لایحه CFT  رای مثبت دادند.

درگیری  قاضی پور و پزشکیان، نمایندگان ارومیه و تبریز بر سر CFT؛

قاضی پور:مخالفان و موافقان حرف بزنند تا نترس‌ها و ضعیف‌النفس‌ها مشخص شوند

پزشکیان: : ترسو کسانی هستند که در این مملکت زندگی می‌کنند، فقر و بدبختی و گرسنگی به وجود می‌آید و خود را به کوچه علی چپ می‌زنند و پشت تریبون از فقر و گرسنگی دفاع می‌کنند. عامل فقر و گرسنگی و بدبختی سیاست غلط ماست که باید اصلاح شود.

در جلسه امروز( چهارشنبه) مجلس با موضوع لایحه پیوستن ایران به CFT بین مسعود پزشکیان و نادر قاضی پور نمایندگان تبریز و ارومیه درگیری لفظی رخ داد و درنهایت مجلس به این لایحه رای مثبت داد.

 در جلسه بررسی لایحه CFT که از طرف شورای نگهبان بخاطر ایراداتی به مجلس باز گردانده شده بود  نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه و مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز  بر سر تصویب یا عدم تصویب این کنوانسیون بین المللی  درگیری لفظی پیدا کردند.

نادر قاضی پور در اخطاری مستند به اصل ۱۵۳ قانون اساسی و در جریان بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم گفت: هرگونه قراردادی که موجب سلطه بیگانه بر شئون کشور شود ممنوع است. من از زحمات شما ( لاریجانی) درباره‌ آمریکاستیزی تشکر می‌کنم ولی در این مورد خاص اجازه دهید مخالفان و موافقان به اندازه حرف بزنند تا ملت بدانند و بشنوند تا نترس‌ها و مردان شجاع چه کسانی هستند و افراد ضعیف‌النفس هم مشخص شوند.

وی اضافه کرد:‌ ما هر چه داریم از اسلام است و پیروزی نهایی هم از آن اسلام است.

در ادامه مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در واکنش به سخنان قاضی پور آن را توهین آمیز خواند و گفت: بحث آقای قاضی‌پور توهین بود این که ما فکر کنیم ما نترس هستیم و دیگران ترسو هستند گذشته و سابقه افراد مشخص است که چه کسی در جبهه بوده و شهید داده و اسیر شده و چه کسی خواب بوده است. این که ما جو را به گونه‌ای نشان دهیم که برخی ترسیده اند این حرف‌ها در مجلس مسخره است.

وی اضافه کرد: روندی که طی می‌شود به گونه‌ای است که می‌خواهیم هیچ تاجری نتواند تجارت کند و هیچ صنعت‌گری نتواند کار کند یا هیچ پولی نتواند معامله شود. این چه ربطی دارد که کسی ترسیده است، ما قرار است در این مملکت تصمیم بگیریم که خود را تحریم نکنیم. این حرف و شعار است که عده‌ای ترسیده‌اند.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: ترسو کسانی هستند که در این مملکت زندگی می‌کنند، فقر و بدبختی و گرسنگی به وجود می‌آید و خود را به کوچه علی چپ می‌زنند و پشت تریبون از فقر و گرسنگی دفاع می‌کنند. عامل فقر و گرسنگی و بدبختی سیاست غلط ماست که باید اصلاح شود.

پزشکیان یاد آور شد: عامل این موضوع کسانی هستند که ندانسته و ناآگاهانه فریاد می‌کشند نه کسانی که بر اساس آگاهی می‌خواهند از سرنوشت کشور دفاع کنند. این چه ربطی به کاپیتولاسیون دارد. در آنجا سگ آمریکایی هم محترم است. ولی اینجا هم ما می‌گوییم قانون تصویب کنیم و سرمایه گذار و تاجر تسلیم نشود. ما در مجلس با قدرت ایستاده‌ایم و رای می‌دهیم تا مردم بدانند چه کسی این وضع اقتصادی را برایشان به وجود آورده است.

 گفتنی است در جلسه امروز مجلس، بهارستان نشینان دوباره به لایحه CFT  رای مثبت دادند. نمایندگان مخالف این لایحه قصد داشتند با رفتن به سمت گیت های مجلس و ترک جلسه، آبستراکسیون کرده و جلسه را از حد نصاب بیندازند اما به گفته حاجی دلیگانی، با دستور لاریجانی، از خروج نمایندگان ممانعت شد.

 

Go Back

Comment